Urządzenie DermaLife zostało zaprojektowane z myślą o udoskonaleniu wielu uzdrowisk. Najnowszą i najbardziej ekscytującą innowacją jest terapia Hydrofusion.

Urządzenie DermaLife jest rewolucyjne, ponieważ może jednocześnie wykonywać wiele złożonych funkcji. Właściwości i funkcje Dermalife mogą być regulowane koniuszkami palców. Możesz z łatwością ustawić lub przeregulować ustawienia znajdujące się wewnątrz urządzenia. Przyciski i kontrolki są dostępnie usytuowane na panelu kontrolnym. Dokładna terapia środowiskowa jest precyzyjnie dostosowywana do indywidualnych potrzeb w zależności od typu urody i skóry.

Właściwości DermaLife
DermaLife 5.5 pH posiada 8 unikatowych właściwości terapeutycznych. Teoria działania i leczenia systemu DermaLife jest unikatowa i pozwala na zróżnicowane leczenie co stanowi ogromne pole do popisu, jak również pobudza naszą wyobraźnię w:
 • Ogrzewanie światłem podczerwonym (całe ciało)
 • System parowy (całe ciało)
 • Łóżko wibracyjne o unikatowym, komfortowym kształcie
 • Aromaterapia
 • Terapia ziołami
 • Para na twarz
 • Nawiew na twarz (ochładzanie twarzy)
 • Chromoterapia (czerwone i niebieskie światło)

Para wodna ogrzewa powierzchnię skóry i ciała, pokrywa ciało wilgocią pochodzącą z ogrzanej pary, która z natury posiada właściwości terapeutyczne inne od właściwości promieniowania światła podczerwonego z tego powodu stwarza inne możliwości lecznicze, Para pokrywa skórę wilgocią i otwiera pory, ogrzewa ciało, zwiększa krążenie w komórkach i polepsza aktywność metaboliczną. Kiedy ciało pokryte jest wilgocią nie może wydalać albo rozpraszać własnego ciepła przez skórę (konkretnie przez pory), ponieważ wodne opary uniemożliwiają skórze oddychanie. Wilgotne pułapki obniżają działanie chłodzącego potu i zapobiegają oddawaniu ciepła przez ciało. Para wodna prowadzi do infuzji wilgoci do naszej skóry i ciała, ponieważ ogrzana woda jest wchłaniana do ciała przez pory. Ten sposób aplikacji stwarza barierę ochronną, która zapobiega wyparowaniu wilgoci z naszej skóry.

Masaż wibracyjny
System DermaLife posiada dogodny i efektywny rodzaj masażu wibracyjnego, który dostarcza liczne, dodatkowe korzyści, włączając doraźną redukcję powstawania celulitu. Cyfrowy panel sterowania pozwala na wybranie funkcji wibracyjnego masażu ciągłego albo (wyjątkowego) Dermapulse rodzaju pulsacji. Masaż wibracyjny jest znakomitym sposobem na pobudzanie naszych zmysłów i zwiększania chłonności naszego organizmu na inne terapie. Ustawienia pozwalają nam na wybranie masażu o pulsacyjnym zharmonizowanym rytmie od mocnych krótkich uderzeń do długich głębokich fal. Przetworniki znajdujące się pod powierzchnią mogą być kontrolowane z cyfrowego panelu kontrolnego umożliwiającego ustawienie masażu od delikatnego do głęboko penetrującego. Bardzo ważnym czynnikiem skłaniającym do stosowania terapii jest poczucie odprężenia. Masaż wibracyjny jest wspaniałym sposobem na osiągnięcie stanu odprężenia i niezmiernie ważny dla łagodzenia stresu połączonego z napięciem. Masaż wibracyjny znacznie przyspiesza proces powrotu do zdrowia przez przyspieszenie eliminacji toksyn i wprowadzenia świeżej krwi, niosącej wartości odżywcze zawierające tlen i glukozę, do mięśni. Masaż powoduje wypełnienie tkanek krwią, co oczyszcza mięśnie, tak samo jak bieżąca woda oczyszcza gąbkę. W dodatku masaż polepsza krążenie przez rozszerzenie rozległej sieci naczyń krwionośnych lub naczyń włoskowatych, które odżywiają mięśnie. Masaż ma także znaczący wpływ na centralny układ nerwowy. Podczas gdy ciało jest masowane, detektory czuciowe są zajęte, czują w mniejszym stopniu bodźce, powiązane z bólem i zesztywnieniem . Efektem tego jest rozluźnienie mięśni, ich wydłużenie i uelastycznienie. Masaż pobudza leczenie przez udrażnianie krwią zranionych bądź chorych miejsc . Ulepsza krążenie i odżywienie stawów , przyspiesza usuwanie produktów ubocznych. Pomaga w redukcji stanów zapalnych, puchnięcia stawów i łagodzi ból.

Światło podczerwone
Światło podczerwone (promieniowanie) i ciepło wykorzystywane przez system DermaLife hydrofusion jest tym samym rodzajem energii grzewczej, jaki ziemia otrzymuje od słońca. Promieniowanie ciepła jest formą energii, która ogrzewa obiekt bezpośrednio. Zbędne jest zatem ogrzewanie powietrza otaczającego dany przedmiot. Ogrzewanie podczerwienią jest wydajną i efektywną metodą stosowaną z powodu ogólnych tendencji większości przedmiotów (np. ludzkie ciało), które pochłaniają ogrzewanie podczerwienią.

Większość ciepła wytworzonego przez nasze ciało jest odpromieniowane na długości fali promieniowania podczerwonego (8-10 mikronów). Więc jeśli wytworzymy 8-10 mikronów i skierujemy je bezpośrednio na ludzkie ciało, to energia promienista rozejdzie się po ciele, pokrywając 99% powierzchni skóry. Promienie światła podczerwonego docierają bardzo głęboko, przenikając różne warstwy skóry. Energia wnika w głąb ciała i poprzez ciepło (ogrzewanie) otwiera pory, penetruje różne warstwy ciała. Energia ta podnosi temperaturę ciała, przyśpiesza proces metabolizmu i zwiększa aktywność komórek. Ogrzewanie ciała, wzmaga aktywność układu krążenia. Ciepło jest wydalane przez chłodzący pot i zwiększone krążenie. To tak jakby nasze ciało oddychało przez skórę (jak normalny organ).

Para na twarz
Swobodny strumień pary skierowany na twarz, w systemie DermaLife doskonale zastępuje tradycyjne inhalacje, które można polecić klientom. Port sterowania kierunkiem pary, umożliwia klientowi regulację intensywności pary wypełnionej aromatycznym olejkiem bądź ziołami, które z pewnością dosięgają twarzy. Leczenie twarzy parą pomaga w oczyszczaniu skóry i w otwieraniu zatkanych por. Rozszerzanie por ułatwia usuwanie zanieczyszczeń jak również pomaga w lepszym wchłanianiu produktów służących do odpowiedniego odżywiania skóry. Zwiększone krążenie krwi, które jest rezultatem terapii ogrzewaniem, jak również większa objętość tlenu we krwi, sprawiają znacznie lepsze nawilżenie skóry. System DermaLife hydrofusion „kąpie” najmniejsze komórki twojej skóry płynem bogatym w wartości odżywcze (efekt potu wywołany systemem DermaLife). W ten sposób wypełniają się miejsca w około komórek co powoduje zanikanie niewielkich zmarszczek. Wartości odżywcze potu a także minerały w nim zawarte są istotne do utrzymania poziomu kolagenu w skórze. Kąpiel skóry w pocie jest podstawą do zwalczania załamania się poziomu kolagenu, co jest główną przyczyną powstawania zmarszczek i zwiotczenia skóry. Uznaje się, że terapia światłem czerwonym także zwiększa rozciągliwość kolagenu. Wpływa to na zdrowy i młody wygląd skóry. Inhalacja parą wysoce wpływa na efektywność oddychania. Przynosi ulgę przy: zapaleniu oskrzeli, alergiach i zapaleniu zatok.

Terapia parą dostarcza poniższych korzyści:
 • Łagodzi zapalenia, zatory górnych oddechowych błon śluzowych.
 • Łagodzi bóle gardła, dzięki działaniu wilgotnego powietrza.
 • Łagodzi spazmatyczne oddychanie ( przy astmie ).
 • Rozluźnia wydzieliny i pobudza i ułatwia ich wydalanie z górnych oddechowych błon śluzowych, z gardła i płuc.
 • Rozluźnia mięśnie i ułatwia wydalanie poprzez kaszel.
 • Chroni błony śluzowe, górnych dróg oddechowych przed nadmiernym wysychaniem.

Powietrze na twarz
Zimne powietrze jest skierowane w poprzek twojej twarzy. Dzięki temu głowa jest cały czas schładzana i orzeźwiana.

Terapia kolorem (chromaterapia)
Kolor jest spostrzegany przez oczy a interpretowany przez mózg, zaś chemiczne i psychologiczne reakcje są wytwarzane przez mózg. Pewne kolory wywołują specyficzne efekty w wielu aspektach ludzkiego ciała. DermaLife stosuje dwa główne kolory (czerwony i niebieski) w celu stworzenia bodźca ulepszającego poziom energii, poczucia spokoju i odprężenia w ogólnym samopoczuciu. Terapia tymi kolorami w połączeniu z właściwościami DermaLife może być ekstremalnie efektywna w tworzeniu lepszej troski o ciało i skórę. Jedną z głównych unikatowych cech systemu DermaLife, jest to, że właściwości mogą być stosowane oddzielnie bądź jednocześnie w różnym asortymencie i dowolnych kombinacjach.