Jest to niezwykle komfortowy, bezpieczny, prosty i bezinwazyjny zabieg pielęgnujący skórę, dzięki któremu w bardzo skuteczny sposób można ją oczyścić. Dzięki kawitacji uzyskuje się efekty pięknej, promiennej i zdrowej cery, co jest marzeniem nie jednej kobiety. Kawitacja jest bardzo spektakularnym zabiegiem polegającym na wnikaniu w skórę ultradźwięków dzieki czemu skóra zostaje dogłębnie oczyszcona

Kawitacja jest nieporównywalnie lepszym zabiegiem, niż zwykły peeling. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że za pomocą specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki możliwe jest oczyszczenie skóry w jej głębi. Zabieg pozwala złuszczyć skórę, oczyszcza pory skórne z nadmiaru tłuszczu, a także delikatnie ją masuje, co pozwala dotlenić cerę i poprawić jej krążenie krwi. Złuszczenie jest bardzo dokładne i bardzo głębokie, czego nie gwarantuje zwykły peeling.

Peeling kawitacyjny nie boli, a jest to ważne choćby dla osób, które mają skórę wrażliwą i w ich przypadku nie ma możliwości złuszczania skóry manualnie. Kawitacja jest zabiegiem kierowanych również do tych, którzy mają skórę cienką, delikatną, ze skłonnością do rozszerzania naczynek, do problemów z trądzikiem. Warto również wspomnieć o tym, że oczyszczanie skóry za pomocą ultradźwięków nie ma skutków ubocznych. Najnowsza technologia pielęgnacji twarzy pozwala szybko pozbyć się tłuszczu ze skóry, wszelkich bakterii, wągrów, mieszków włosowych. Po takim zabiegu skóra jest wyraźnie zregenerowana i odświeżona.