Co to jest Dermaroller i jak działa?

Mikronakłuwanie lub rolowanie jest metodą, która stymuluje proces gojenia, wywołany mikronakłuciem, dzięki czemu zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny w efekcie usuwa drobne linie, redukuje zmarszczki, blizny i rozstępy. Ta technika jest również stosowana w celu poprawy tekstury skóry i zmniejszenia porów. Efektywne wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry przy wysokim stopniu absorpcji powoduje, że mikroiniekcja jest stosowana do leczenia nadmiernej pigmentacji (brązowe plamy), Dermaroller posiada określoną liczbę cienkich i ostrych igiełek. Igiełki tworzą w skórze mikroskopijne otworki, które otwierają ścieżki łatwego i szybkiego dostarczania substancji aktywnych, zawartych w koktajlach medycznych i kosmeceutykach, w głąb skóry. Mikrouszkodzenia aktywują proces gojenia, który inicjuje zwiększoną produkcję nowego kolagenu i elastyny – skóra staje się grubsza, napięta i odmłodzona.

Długość igieł i częstotliwość zabiegów

Naskórek jest najbardziej zewnętrzną częścią skóry, która stanowi główną barierę. Chroni ona przed niekorzystnymi czynnikami środowiska. Najcieńszy naskórek znajduje się w okolicach oczu – ma 0,05 mm, z kolei najgrubszy na opuszkach palców i piętach – 1,5 mm

Podczas zabiegów profesjonalnych stosujemy igły 0,5 mm 1,0 mm. Podczas takiego zabiegu może dojść do delikatnego krwawienia. Między zabiegami powinniśmy robić minimum tygodniowe przerwy.

W kuracji częstotliwość zabiegów dostosowana jest indywidualnie do potrzeb skóry klienta.

Przed zabiegiem w gabinecie stosujemy krem znieczulajacy skórę.!!!

Jak są przeciwwskazania do rollowania?

  • Podrażnienia oraz stany zapalne skór, uszkodzenia skóry (w tym rany) 
  • Trądzik młodzieńczy oraz różowaty 
  • Stany alergiczne skóry 
  • Opryszczka 
  • Łuszczyca 
  • Egzema 
  • Włókniaki 
Oczywiście przeciwwskazania dotyczą wyłącznie miejsc poddawanych zabiegowi.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć?

Od razu po zabiegu przez ok. 30-60 minut możemy odczuwać pieczenie skóry. Jest ona zaczerwieniona oraz bardzo wrażliwa. Taki dyskomfort mija najpóźniej po 2 dniach.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać wysokich temperatur – unikaj sauny oraz kąpieli słonecznych.

Przez ok. 5-7 dni nie można wykonywać peelingów: chemicznych, enzymatycznych czy też mechanicznych.

Jak często wykonywać domowe nakłuwanie?